Kaffeservis silver

322380

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, C.G. Hallberg, Stockholm 1948, rokokostil, bestående av: kaffekanna med svärtat trähandtag, sockerskål med lock samt gräddkanna invändigt förgyllda, kaffekannans höjd 26 cm, total vikt ca 1293 g

Sockerskålens sida smärre buckla, gräddkannans mynning med smärre nagg

Silver

Nybrogatan 32, Stockholm

Kaffeservis silver

Budhistorik (18 bud)
1972928
4 400
1972892
4 200
1972213
1972211
3 800
1972210
3 600

Slutpris SEK:
4 400
448 EUR, 542 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.