Ring brosch armring granater 1800-tal

322327

RING, 23 k guldskena, ringstorlek ca 16, mm, BROSCH, i form av fjäril, ARMRING, äldre granater, 1800-talets slut

Armringens säkerhetskedja saknas, ringskena skev och med slagmärken, fjärilens spröt saknas samt broschnål och fäste ej ursprungliga, tennlödningar enstaka granater saknas

Guld/Smycken, Armband

Budhistorik (2 bud)

1962743
1962742
750

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.