Paraplyställ omkring 1900

322323

PARAPLYSTÄLL, omkring 1900, gjutjärn, för hörn, bronserat, dekor av genombruten bambuimitation, medföljande käppar och brasutensilier, totalt 10 dlr, paraplyställets mått höjd ca 60, 45 x 34 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Brukslitage

Diverse

Rum 2

Paraplyställ omkring 1900

Budhistorik (12 bud)
1967431
850
1967035
1967035
750
1967207
700
1967035
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.