Säng Empire

322306

SÄNGSTOMME, 1800-tal, empire, fanérad i alm, rik dekor med motiv av bl a vindruvor, längd ca 210 bredd ca 150, bäddmått 180(195)x130 cm, fotändan med rundade hörn

Slitage, sprickor, kompletterad botten

Rum 20

Säng Empire

Budhistorik (23 bud)
1971104
1969283
1 900
1966455
1 800
1969282
1 800
1966455
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.