Peter Dahl färglitografi

322281

PETER DAHL (född 1934): Stolta stad - Fredmans Epistel nr. 33, "Om fader Mowitz öfverfart till Djurgården", 1984, signerad Peter Dahl, färglitografi, 42 x 87 cm

Vikt i 3 gånger, ligger i sin urspungliga mapp

Rum 4

Peter Dahl färglitografi

Budhistorik (9 bud)
1966832
5 600
1967814
5 400
1966832
5 200
1967813
5 000
1966832
4 200

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.