Jordi Arkö Röde orm

322280

JORDI ARKÖ, Bengtsson, Röde Orm. I-II (Sjöfarare i Västerled. - Hemma och i Österled.) Frans G. Bengtsson. 1991. Folio. 105 signerade huvudsakligen dubbla färglitografier J. Arkö. Text och litografier lösa i omslag i välbevarade röda klotkassetter, 2 volymer.

Ej genomgångna

Konst, Grafik, Böcker/Kartor

Rum 3

Jordi Arkö Röde orm

Budhistorik (25 bud)
1960674
1960673
1 900
1960672
1 800
1960671
1 700
1960670
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.