Skålar 17/1800-tal

322252

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 25, 26 respektive 30 cm

Smärre nagg och glasyrskador

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1968999
450
1968486
1967503
1963819

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.