Skålar 17/1800-tal

322251

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 32, 44 respektive 52 cm

Smärre nagg och glasyrskador,

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (6 bud)
1968117
1968102
1967993
1 900
1967535
1 700
1967004
1 600

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.