Skålar 17/1800-tal

322250

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 33, 46 respektive 52 cm

Smärre nagg och glasyrskador, hål

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1967094
1 600
1967007
1966698
1963818
1959580

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.