Skålar 17/1800-tal

322248

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 38, 45 respektive 50 cm

Smärre nagg och glasyrskador

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1967001
1966697
1 300
1963817
1961397
1959581

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.