Silverbägare och souvenirskedar i silver

322247

BÄGARE, 4+1 st, SKEDAR, 7 st, silver, skedarna delvis 800, 1900-tal, skedarna med emaljerad dekor med sköldar från tyska städer, bägarnas höjd ca 12,5 cm, total vikt ca 407 g

Delvis med gravyr, bruksslitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 27

Budhistorik (2 bud)

1965856
1963892

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.