Axel Erdmann oljemålning

322193

AXEL ERDMANN (1873-1954), "Solig vinterdag i Järvsö", signerad Ax. Erdmann samt daterad 1927-1952, olja på duk, ca 48x80cm

Konst, Äldre måleri

Rum 20

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (8 bud)
1966932
3 800
1966447
1961915
550
1961429
500
1961428
450

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.