Axel Erdmann oljemålning

322191

AXEL ERDMANN (1873-1954), Norrbro, Stockholm, signerad Ax. Erdmann samt daterad 1918, olja på duk, ca 52x65 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 21

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (5 bud)
1966933
6 000
1966448
5 800
1961914
1 900
1960154
1 800
1959914
1 700

Slutpris SEK:
6 000
617 EUR, 703 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.