Carl Malmsten matgrupp

322118

CARL MALMSTEN, 7 dlr., matgrupp, "Herrgården", vitlackerade, brännmärkta Bodafors, bestående av: 1 par karmstolar, 4 stolar, matbord med 2 iläggsskivor, bordet höjd 74, 140x100, iläggsskivor 2st 27,5, 2st 54 cm

Slitage, skador

Möbler, Design

Rum 19

Carl Malmsten matgrupp

Budhistorik (48 bud)
1965565
11 000
1966338
10 500
1965565
10 000
1966336
9 800
1965565
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.