Muggar och bägare silver

322081

PUNSCHMUGGAR, 8 st, BÄGARE, 2 st., på kulfötter, FAT, silver, 1900-tal, punschmuggarnas höjd ca 5, bägarens höjd ca 10,5 cm, total vikt ca 645 g

Slitage, delvis med gravyr

Silver, Övriga silverföremål

Monter 20

Muggar och bägare silver

Budhistorik (3 bud)

1965836
1 600
1962903
1961405

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.