Handling undertecknad av krigsminister Bernadotte

322074

KARL XIV JOHAN (1763-1844), kung av Sverige 1818.

Egenhändigt undertecknad handling (J. Bernadotte) på franska, på brevpapper "Departement de la Guerre", daterad Paris le 26 Fructidor l'an sept de la République (12 september 1799), omfattar 1 sida i folio.

Bernadotte var vid den här tidpunkten krigsminister.
Utnämning av Laurent Neuveux till pharmacien.

Lagningar, fläckar, vikt

Böcker/Kartor, Handskrifter

Monter 11

Budhistorik (14 bud)
1977617
950
1974655
900
1974440
850
1972904
1974439
750

Slutpris SEK:
950
98 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.