Skrivmaskin

322072

SKRIVMASKIN, 1920-tal, Underwood, USA, No 3, svärtad metall, märkt "Underwood No 3 Underwood Standard Typewriter 11 In. Generalagent A.-B. Hadar Schmidt Stockholm", längd ca 43 höjd ca 25 cm

Slitage

Diverse

Monter 20

Skrivmaskin

Budhistorik (28 bud)
1966397
3 200
1966396
1966394
2 800
1966393
2 600
1966377
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.