Skrivmaskin Cheapside

322064

RESESKRIVMASKIN, Blick, Cheapside, no 5, London, England, 1800-talets slut, svärtad metall, plakettmärkt: "No. 5 BLICK 9&10 Cheapside, London. Made in U.S.A.", i originalreseetui i ek, maskinens längd ca 31 cm

Slitage, skador

Diverse, Nautica/Technica

Monter 19

Skrivmaskin Cheapside

Budhistorik (4 bud)

1964431
500
1962804
450
1962804
1960144

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.