Gustaviansk väggpendyl Norrköping

322059

VÄGGPENDYL, Adolph. Fred Bjurman, Norrköping, (Adolf Fredrik 1743-1812), gustaviansk, förgylld samt träskuren dekor, höjd ca 99 cm, nyckel och pendel finns

Skador, förgyllning med skador, senare förgyllning

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur, Väggklockor, Diverse

Rum 4

Budhistorik (22 bud)
1965480
6 400
1965469
6 200
1963981
6 000
1965270
6 000
1963981
5 800

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.