Skrivbord samt taburett tidigt 1900-tal

322042

SKRIVBORD samt TABURETT, tidigt 1900-tal, mahogny, mässingslister, pärlstavsdekor, mässingsskodda fotavslut, skrivbord märkt John Bergin Möbleringsaffär Stockholm, taburett med träskurna fleuroner, skrivbordets totala höjd ca 103, 90x62 cm, taburettens sitthöjd ca 45 cm, nycklar finns

Märken, slitage

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 17

Budhistorik (10 bud)
1965662
2 400
1964852
1958787
1959414
1958787
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.