Superellips

322006

BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, matbord, för Fritz Hansen, bordsskiva fanerad i masurbjörk, kromade spännben avslutade i träfötter enligt uppgift specialtillverkade av Fritz Hansen, höjd 74, 120x120 cm

Bruksslitage, skivan med slitage

Möbler, Design

Rum 3

Superellips

Budhistorik (9 bud)
1959058
1 400
1965543
1 300
1959058
1964475
1959058
950

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.