Gösta Nordblad olja

321975

GÖSTA NORDBLAD (1897-1940): Hamnmotiv, signerad Nordblad, olja på pannå, 60x72 cm
PROVENIENS: Gåva från Sveriges Redareförening till Södra Sveriges Stuvareförbund 1958
UTSTÄLLD: Minnesutställningen Kungl. Akademien 1945

Fack 6

Gösta Nordblad olja

Budhistorik (3 bud)

1965559
1965558
600
1965233

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.