Stol Eva Mathsson

321964

BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Eva", Bruno Mathsson, 1940-tal, sadelgjord, stomme i böjträ av bok, etikettmärkt "Komp. Bruno Mathsson, troligen Tillv. 41, Karl Mathsson Värnamo", sitthöjd ca 35-38 cm

Fläckar, slitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 15

Stol Eva Mathsson

Budhistorik (24 bud)
1965806
8 800
1965809
8 800
1965806
8 600
1965807
8 600
1965806
8 200

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.