Figuriner och skulptur bl a Kina

321950

FIGURINER, 2 st, SKULPTUR, soapstone och sten, Sydostasien och Kina, 1800/1900-tal, föreställande åldring med barn samt kvinna, större skulptur monterad på träplakett, höjd ca 12-50 cm

Sprickor, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 13

Budhistorik (11 bud)
1964856
1964944
750
1964856
700
1964943
650
1964856
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.