Askar och vaser

321948

ASKAR med lock, 5 st, VASER, 2 st, keramik, Sydostasien, 1700/1800-tal eller äldre, delvis troligen sjöfynd, dekorerade med ornament, askarnas höjd ca 2,5-9 cm diameter 3,5-10 cm vasernas höjd ca 3,5-5,5 cm

Slitage, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Askar och vaser

Budhistorik (9 bud)
1964426
2 400
1964410
1964410
1959817
1 900
1959817
550

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.