Skålar underglasyrblått

321947

SKÅL, SKÅLAR med lock 2 st, porslin, Sydostasien, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och drakar, en skål med lock med tryckt dekor, metallskodda detaljer, höjd ca 8-12 cm

Slitage, senare monterad metallist

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Skålar underglasyrblått

Budhistorik (10 bud)
1964977
1964864
1 400
1964570
1 300
1962390
1962390
900

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.