Vicke Lindstrand för Orrefors vas

321945

VICKE LINDSTRAND, vas, Orrefors, 1900-talets första hälft, signerad, hexagonal, klarglas på rökfärgad fot, slipad dekor av kvinna, höjd ca 25 cm

Smärre bruksslitage

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 15

Budhistorik (22 bud)
1965089
1 800
1964378
1 700
1965086
1 600
1964378
1963159
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.