Vaser

321936

VASER, 15 st, porslin, Sydostasien, 1700/1800-tal eller äldre, delvis sjöfynd, dekorerade i underglasyrblått med motiv av ornament och blommor, höjd ca 4-9 cm

Skador, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Vaser

Budhistorik (31 bud)
1964851
3 200
1963456
1963456
2 800
1957645
2 600
1962961
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.