Skålar och burkar Sydostasien

321933

SKÅL, SKÅLAR på fot 3 st, BURKAR med lock 3 st, porslin, Sydostasien, 1800/1900-tal, dekor i grönt och rött med motiv av bl a figurer, höjd ca 5,5-17 cm

Slitage, enstaka sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Skålar och burkar Sydostasien

Budhistorik (25 bud)
1964386
2 600
1964923
2 400
1964386
1 800
1959443
1 700
1957647
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.