Alf Wallander för NK 4 karmstolar

321846

ALF WALLANDER för NK, karmstolar, 4 st, jugend tidigt 1900-tal, brickmärkt, björk med intarsia i ryggstöd, sitthöjd ca 45 cm

Sprickor, bruksslitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 22

Budhistorik (4 bud)

1963381
7 400
1962900
7 200
1962900
6 000
1956144
5 000

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.