Wilhelm Kåge Argenta vas

321840

WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg, Argenta, grön glasyr med silverdekor av fiskar, signerad Gustavsberg Argenta 1076 II, höjd ca 20 cm

Smärre bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 11

Wilhelm Kåge Argenta vas

Budhistorik (16 bud)
1962941
1 300
1963585
1962941
950
1961955
900
1961953
850

Slutpris SEK:
1 300
124 EUR, 139 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.