Fårölj modell Mexico

321839

ARNE NORELL, fåtölj, modell Mexico, 1900-talets andra hälft, klädd i ljust läder, höjd ca 72, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, repor, fläckar, repor på benen

Möbler, Design

Rum 20

Fårölj modell Mexico

Budhistorik (16 bud)
1964342
1 600
1964346
1964342
1 400
1964345
1 300
1964342

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.