Soffa modell Mexico

321838

ARNE NORELL, soffa, modell Mexico, 1900 talets andra hälft, klädd i ljust läder, höjd ca 72, längd 195, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, repor, fläckar, skav och märken, repor på benen, dyna med lagning

Möbler, Design

Rum 11

Soffa modell Mexico

Budhistorik (53 bud)
1964279
11 000
1964267
10 500
1964277
10 000
1964267
9 800
1964274
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 131 EUR, 1 288 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.