Smörterrin med lock och fat Kina 1700-tal

321837

SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, fatets längd ca 25,5 cm

slitage, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (26 bud)
1964037
5 400
1963970
5 200
1963943
5 000
1963969
5 000
1963943
4 800

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.