Ljuskrona

321832

LJUSKRONA, 18/1900-tal, gustaviansk stil, behängd med olikslipade prismor, för 5 ljus, med blå glasskål, höjd ca 64 cm

Skador, slitage, omarbetad

Belysning, Ljuskronor

Rum 3

Ljuskrona
Budhistorik (18 bud)
1963789
1960898
1 900
1963788
1 800
1960898
1 600
1962812

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.