Vaser och askar samt skål

321813

VASER, 2 st, MINIATYRSKÅL, ASKAR, porslin, Sydostasien, 1700/1800-tal, delvis sjöfynd, dekor i underglasyrblått med motiv av bl a hjortar, vasernas höjd 6,5-8 cm

Slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Vaser och askar samt skål

Budhistorik (17 bud)
1958347
1963599
1958347
1 600
1961074
1958347
1 300

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.