Skålar Sydostasien

321812

SKÅLAR, 6 st, porslin, Sydostasien, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 10-18 cm

Slitage, nagg, delvis med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Skålar Sydostasien

Budhistorik (12 bud)
1962666
1 300
1963755
1962666
1963754
1962666
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.