Kinesiska karotter

321804

KAROTTER med lock, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av figurscener, längd 19 resp 24 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Kinesiska karotter

Budhistorik (30 bud)
1963298
3 800
1963408
3 600
1963298
3 400
1963385
3 200
1963298
2 800

Slutpris SEK:
3 800
391 EUR, 445 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.