Karotter i silver

321790

SERVERINGSSKÅLAR / KAROTTER, 2 st., silver, rokokostil, Jakob E Torsk, Stockholm 1911, invändigt förgyllda, med hänklar, ben med dekor i form av blommor, höjd ca 7, diameter 19 cm, vikt ca 739 g

Obetydligt bruksslitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 7

Karotter i silver

Budhistorik (18 bud)
1959524
4 400
1959469
4 200
1959523
4 200
1959469
1959522
3 800

Slutpris SEK:
4 400
420 EUR, 472 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.