Eva Englund skål

321727

EVA ENGLUND, skål, Orrefors, dekor av kaniner, blå fond, på svart fot, signerad ORREFORS EXPO EVA ENGLUND, diameter 18, höjd ca 13,5 cm

Bruksslitage
Experiment

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Monter 6

Eva Englund skål

Budhistorik (6 bud)
1962315
1 600
1956265
1961553
1956265
1 400
1956264

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.