Servisdelar "Ostindia"

321710

SERVISDELAR, 43dlr ., Rörstrand, "Ostindia", varierande årgångar, ursprungligen formgiven 1932 av Emmy Almström för Rörstrand, bestående av: 3 kaffekoppar med fat, 3 tekoppar, tekanna, gräddkanna, mjölkkanna, 2 serverings fat verierade storlek, 8 bordstallrikar, 3 mattallrikar, 6 efterrätt tallrikar , terrin, skål, såsskål, 3 buljongkoppar med fat, 2 muggar, såssnipa, 3 underlägg, uppläggningsfat, 2 salladier med lock,

Skador, någon enstaka nagg kan förekomma, mindre fat och assietter medföljer

Keramik/Porslin, Design

Monter 8

Servisdelar

Budhistorik (17 bud)
1961972
1957338
3 800
1957338
3 600
1958397
3 400
1957338
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.