Tennfat 1700-tal

321694

FAT, 3 st., tenn, varav ett 1700/1800-tal, bl.a. P.Noren Hedemora (1760-1797) , diameter ca 37, 35,5 resp 33 cm

Slitage och skador

Metall, Diverse

Monter 4

Tennfat 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
1961752
1 600
1962440
1961752
1 300
1962439
1961752

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.