Matservis "Bengali" Rörstrand

321649

MATSERVIS, 67 dlr, Rörstrand, "Bengali", flintgods, bestående av: 13 mattallrikar, 14 djupa tallrikar, 14 förrättstallrikar, 18 assietter, såsskål, 4 uppläggningsskålar, 3 upplägningsfat

Enstaka nagg, krackelringar i glasyren, sprickor, fläckar, missfärgningar, tillverkningsdefekter

Keramik/Porslin

Monter 3

Matservis

Budhistorik (12 bud)
1961548
1961546
1 900
1961197
1 800
1961195
1 700
1960630
1 600

Slutpris SEK:
191 EUR, 215 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.