Fat Rörstrand

321647

HELENE HOLCK (1863-1922), fat, Rörstrand, blomdekor i rött, blått och grönt med guldkant, signerad Helene Holck, daterad 1891, borrad för upphängning i fotring, diameter ca 36 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Design

Fat Rörstrand

Budhistorik (20 bud)
1961686
1 600
1961631
1961631
1 300
1961628
1961628

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.