Fat Rörstrand

321646

HELENE HOLCK (1863-1922), fat, Rörstrand, blomdekor i rött, blått och grönt med guldkant, signerad Helene Holck, daterad 1891, borrad för upphängning i fotring, diameter ca 36 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Design

Fat Rörstrand

Budhistorik (20 bud)
1961685
1961647
1961647
1 600
1961422
1961472

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.