Anshelm Schultzberg olja

321619

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945), "Storbrohyttan Filipstad" olja på duk, signerad och daterad A Schultzberg 1927, 72,5x94 cm
Tidigare utställd Liljevalchs Konsthall 1937

Konst, Äldre måleri

Rum 21

Anshelm Schultzberg olja

Budhistorik (33 bud)
1961674
19 500
1961672
19 000
1961668
18 500
1961671
18 500
1961668
18 000

Slutpris SEK:
19 500
1 964 EUR, 2 231 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.