Anders Zorn etsning "Kajuta"

321606

ANDERS ZORN (1860-1920), "Kajuta" (Cabin), 1917, etsning, 29,6x19,4 cm, signerad Zorn
LITTERATUR: Hjert & Hjert 284

Gulnad, ej examinerad ur ram

Rum 4

Anders Zorn etsning

Budhistorik (17 bud)
1961525
15 500
1956968
15 000
1956968
14 000
1956692
13 500
1956692
12 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.