Tallrikar Kina

321601

TALLRIKAR, 4 st, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-1795), 2 st dekor i famille rose, 2 st dekor av växtlighet, diameter ca 23 cm

Sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Tallrikar Kina

Budhistorik (11 bud)
1961700
750
1961520
700
1957131
650
1961519
650
1957131
600

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.