Orientmatta

321539

ORIENTMATTA, semiantik/antik, sannolikt Anatolien, ca 292x102 cm

Slitage, skador, lagningar, delvis korroderad, reducerade kortsidor

Mattor/Textilier

Orientmatta

Budhistorik (5 bud)
1965882
1965793
1965387
1963322
1958076

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.