Enamelled 'Dragon & Phoenix' Plaque (Selected)

321446

AN ENAMELLED 'DRAGON & PHOENIX' PLAQUE, a porcelain plaque decorated with dragon and Phoenix surrounded by flowers, 20th century, c. 39x25 cm
PLAKETT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger med motiv av drake och fågel Fenix omgivna av blommor, mått exkl ram ca 39c25 cm

Cracks and repairs
Sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 1

Budhistorik (9 bud)
1960837
1 700
1960990
1 600
1960837
1960989
1960837

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.